The Open Norwegian Rapid Chess Championship.
Det åpne NM i hurtigsjakk 2002.
Standings: Påmeldte:
12.-13. january.
Home NM [Home
FSS ][
Hovedsiden
ØS ][ Pånelding
skjema NM Gruppe
B Gruppe C
Denne side oppdateres når
det blir påmeldte til turneringen
Sist oppdatert 12.januar 2002
Det er nå registrert tilsammen
129 spillere.
Gruppe A:
elo
over 1750
Navn..........................|KL.|.Rating.|.Klubb
Vadim Milov................|
M | 2595 | Sveits
Einar Gausel...............|
M | 2548 | OSS
Leif E. Johannessen........|
M | 2392 | OSS
Per Ofstad.................|
M | 2148 | Follo
Hallvard Ådnøy.............|
M | 2145 | Follo (Ny
Erling Kristiansen.........|
M | 2135 | OSS
Richard Bjerke.............|
M | 2114 | OSS
Joachim Solberg............|
M | 2039 | Moss
Kjetil Stokke..............|
M | 2012 | Fana
Arne Roger Jensen..........|
1 | 1916 | Sarpsborg
Vidar Taksrud..............|
1 | 1913 | Tempo
Per Omtvedt................|
1 | 1897 | Stjernen
Stig Martinsen.............|
1 | 1874 | Fana (Ny
Terje Hoff.................|
1 | 1840 | NSF
Bjørn Haveland.............|
1 | 1834 | Bærum
Fredrik Rekkedal...........|
1 | 1827 | Asko (Ny
Roger Endre Østebø.........|
1 | 1790 | Hønefoss
Mehmedalja Kunic...........|
1 | 1790 | Kongsberg
Gaute Lindgard.............|
1 | 1788 | Follo
Avduraim Dogani............|
1 | 1780 | FSS
Bård Fjellengen............|
1 | 1774 | Sapsborg
Jonas Ingvaldsen...........|
2 | 1712 | Sarpsborg (Ny
Frode Ryan Lund............|
1 | 1609 | NTG
Gruppe B:
1250-1750 Topp
Navn.......................|KL.|.Rating.|.Klubb
Leif Kverndal..............|
2 | 1742 | Stjernen
Richard Wicklund-Hansen....|
2 | 1742 | Moss
Raymond Boger..............|
2 | 1716 | Randaberg
Lasse Lie..................|
2 | 1707 | Tønsberg
Børge Svanholm.............|
2 | 1704 | Stjernen
Jørn Snellingen............| 2 | 1700
| Black Knights
Harry Andersen.............| 2 | 1687
| Sarpsborg
Jahn Spillum...............| 2 | 1681
| Moss
Tor-Egil Solberg...........| 2 | 1667
| Moss
Tarek Spreemann............| 2 | 1667
| Bærum
Svein Erik Lurdalen........| 2 | 1653
| NTG
Odd Ristesund..............| 2 | 1652
| Sjakkameratene
Åge Olsen..................| 2 | 1639
| Kristiansund
Sadik Feraget..............| 2 | 1639
| Indre ØS
Jan Arne Bjørgvik..........| 2 | 1637
| Moss
Christian Harstad..........| 2 | 1637
| Porsgrunn
Helge Rangøy...............| 2 | 1637
| Halden
Per H.Nilsen...............|
2 | 1620 | FSS
Roy Tore Nilsen............|
2 | 1611 | FSS
Ove Jenssen................|
2 | 1608 | Moss
Rune Rugland Falao.........|
2 | 1607 | Hønefoss
Tormod Rangøy..............| 2 | 1605
| SSK
Øystien Bøyum
Fossum.......| 2 | 1601 | Drammen
Einar Kjæmperud............|
2 | 1582 | Caissa
Jan Ludvigsen..............| 2 | 1573
| FSS
Amund Teigum...............| 2 | 1562
| OSS
Jan Forsberg...............| 2 | 1558
| SSK
Jan Fredrik Moen...........| 2 | 1558
| Kongsberg
Falk Rovik.................|
2 | 1554 | OSS
Arild Thøgersen............| 2 | 1550
| FSS
Pålm Farmen................| 2 | 1547
| Caissa
Ståle A.Sending............| 2 | 1535
| NTG
Kai Nilsen.................| 2 | 1529
| FSS
Tom Gulliksen..............| 2 | 1529
| Stjernen
Steinar Simonsen...........|
2 | 1526 | Follo
Torstein Furnes............|
2 | 1524 | Follo
Erik Eliassen..............| 2 | 1515
| Hauge
Arne Hovland...............| 2 | 1513
| Follo
Richard Flores.............| 2 | 1499
| Nittedal
Lars Sæther................| 3 | 1495
| FSS
Anker Aasum................| 3 | 1482
| Halden
Timmy Bøe..................| 3 | 1476
| FSS
Jan Brix...................| 3 | 1453
| Caissa
Daniel Jakobsen............|
3 | 1447 | OSS
Odd B.Johansen.............| 3 | 1445
| FSS
Hans Stabbetorp............| 3 | 1418
| FSS
Simon Gulliksen ...........| 3 | 1418
| Black Knights
Erik Lind Pedersen.........| 3 | 1407
| Moss
Stig-Atle Paulsen..........| 3 | 1401
| Modum
Jørn Martinsen.............| 3 | 1361
| FSS
Eirik Søreng...............| 3 | 1351
| Indre ØS
Håkon Haugsrud.............| 3 | 1399
| FSS
Inge Skrondal..............| 3 | 1364
| Akademisk
Gaute Lien.................| 3 | 1363
| Strømmen
Trygve Olsen...............| 3 | 1363
| Follo (Ny
Atle Bøyum Fossum..........|
3 | 1360 | Drammen
Erling Pettersen...........| 3 | 1348
| Follo
Frank Grønli...............| 3 | 1347
| Sarpsborg (Ny
Oddbjørn Christensen.......| 3 | 1344
| Tønsberg
Frank Bruun................| 3 | 1336
| Strømmen
Rolf Haug..................|
3 | 1331 | OSS
Frank Fredriksen...........| 3 | 1330
| FSS
Leif Gulliksen.............| 3 | 1306
| Stjernen
Ørnulf Stubberud...........| 3 | 1297
| OSS
Peter Groot................| 3 | 1297
| FSS (Ny
Thron Vidar Braathen.......| 3 | 1280
| Moss
Morten Jervan..............| 3 | 1258
| FSS
Martin Stensdal............| 3 | 1266
| Follo
Christian Mørk.............| 3 | 1251
| OSS
Hans Christian Hagen.......| 3 | 1250
| FSS
Emil Agdestein.............| 3 | 1118
| NTG
Gruppe C:
under
1250 Topp
Navn.......................|KL.|.Rating.|.Klubb
Per Ivar Høvring...........| 4 | 1244
| Indre ØS.
Terje Presthus.............| 4 | 1224
| Nittedal
Joachim Eide...............| 4 | 1200
| Indre ØS.
Bjørn Lie..................| 4 | 1197
| Nordnes
Knut-Frode Dagestad.... ...| 4 | 1183
| Bergens
Sudhir Gupta...............| 4 | 1151
| SSK
Tor Lauritsen..............| 4 | 1132
| Halden
Kjell Hoff.................| 4 | 1124
| FSS
Werner Bråten..............|
4 | 1088 | Strømmen
Thorbjørn Skaug............| 4 | 1083
| FSS
Camilla Livendahl..........| 4 | 1069
| FSS
Kristian Pagh Nielsen......| 4 | 1044
| Bergens
Espen Kristiansen..........|
4 | 1028 | SSK
Mads Ribe..................|
4 | 1028 | OSS(Ny
Torgeir Teigum.............| 4 | 1027
| OSS
Audun Brekke Fløtten.......| 5 | 964
| Modum (Ny
Gerry Larsen...............| 5 | 932
| FSS
Thomas Børstad.............| 5 | 991
| OSS
Claes Storm Hansen.........| 5 | 928
| OSS
Jack Helgesen..............| 5 | 983
| SSK
Håkon Løland...............|
5 | 918 | Halden
Anne Jervan................| 5 | 896
| FSS
Per Løken..................| 5 | 895
| FSS
Tor-Ivar Paulsen...........| 5 | 791
| Modum
Christian Grundekjøn.......| 5 | 769
| FSS
Sissel Engevik.............| 5 | 768
| Strømmen (Ny
Fredrik Grundekjøn.........| 5 | 706
| FSS
Egil Martinsen.............| 5 | 535
| FSS
Gunnar BØ..................| 5 |
| Modum (Ny
Bjørn E.Herregården........| 5 |
| Drammen
Odd Stabbetorp.............| 5 |
| FSS
Thomas Soliman.............| 5 |
| FSS
Jørgen Robertsen...........| 5 |
| FSS
Jonathan Andersen..........| 5 |
| Moss
Robin Albon.?..............|
5 | | Stjernen
Aleksander Omtvedt.........|
5 | | 1911
Topp