FSS 100 år Landets eldste klubb
Fredriksstad Schakselskap
Stiftet 21-01 1903.
Velkommen til FSS nye spillelokale som er på Lisleby Samfunnshus. kl.18.00
FSS med nye spillekvelder mandager på Sellebakk Hvite Hus kl.18.00
Østfold Sjakkrets
Fredriksstad SS


Linker
Senior-sjakk
Live sjakk
Norske sjakklubber
 
Sjakk-linker - Div.Forbund
ELO - søk
Fredriksstad Blad
 
Turneringer
Turneringer FSS
Nyheter 1999-2003
Høstturneringen FSS
Høstturneringen
Klubbmesterskapet 2005
Barans BGP/UGP 22.mai
Høstturneringen FSS 2004
Klubbmesterskapet 2005
Sellebakk hurtigsjakk
Høstturneringen 31/08-2005
Høstturnering 2006
Klubbmesterskapet 2008
Trim hjernen spill sjakk
Støtt Fredriksstad Schakselskap
Org.nr. 994037293
Sjakkbutikken - Ledende i Norge på sjakk og sjakkutstyr

NM Fredrikstad 2003 Elite












Rune Djurhuus, ASKO (2541) - Stig Gabrielsen, Bergens (2248) [A58]
NM Fredrikstad Elite (3), 07.07.2003

1.d4 Nf6 2.c4 c5 3.d5 b5 4.cxb5 a6 5.bxa6 Bxa6 6.g3 d6 7.Bg2 g6 8.b3 Nbd7 9.Bb2 Bg7 10.Nh3 0-0 11.0-0 Qb8 12.Bc3 Nb6 13.a4 Bc8 14.Nf4 g5 15.Nd3 Nbxd5 16.Bxd5 Nxd5 17.Bxg7 Kxg7 18.Nxc5 Nf6 19.Nd3 Bb7 20.Nd2 Qc8 21.f3 g4 22.Nc4 Qf5 23.Qd2 h5 24.Qf4 Qg6 25.Ne3 Bc8 26.Qd4 Rh8 27.fxg4 hxg4 28.Rf2 Qh6 29.Nd5 e5 30.Nxe5 dxe5 31.Qxe5 Ra6 32.Nxf6 Rxf6 33.Raf1 Bf5 34.h4 1-0













Øystein Dannevig, OSS (2335) - Berge Østenstad, Asker (2487) [C01]
NM Fredrikstad Elite (3), 07.07.2003

1.e4 e6 2.d4 d5 3.exd5 exd5 4.Nf3 Nf6 5.Bd3 Bd6 6.0-0 0-0 7.Bg5 Bg4 8.c3 Nbd7 9.Nbd2 c6 10.Qc2 Qc7 11.Rae1 Bh5 12.Bh4 1/2-1/2













Hans Olav Lahlum, Porsgrunn (2244) - Carl Fredrik Ekeberg, Asker (2240) [E32]
NM Fredrikstad Elite (3), 07.07.2003

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.Qc2 0-0 5.a3 Bxc3+ 6.Qxc3 b6 7.Bg5 Bb7 8.Nf3 d6 9.Nd2 Med remistilbud. 9...Nbd7 10.f3 h6 11.Bh4 c5 12.dxc5 bxc5 13.e3 Qb6 14.Be2 a5 15.b3 d5 16.Bf2 Bc6 17.0-0 Rfb8 18.Rfb1 Rb7 19.Ra2 Rab8 20.Rab2 Qa7 21.Bd3 Rb6 1/2-1/2













Torstein Bae, 1911 (2350) - Øystein Hole, ASKO (2310) [A07]
NM Fredrikstad Elite (3), 07.07.2003

1.g3 d5 2.Bg2 Nf6 3.Nf3 c6 4.0-0 Bf5 5.d3 h6 6.b3 e6 7.Bb2 Be7 8.Nbd2 0-0 9.Re1 Bh7 10.e4 dxe4 11.dxe4 Nbd7 12.Qe2 Qc7 13.e5 Nd5 14.Ne4 Bb4 15.Rf1 Rfd8 16.c4 N5b6 17.Rad1 a5 18.a4 Nc5 19.Nxc5 Bxc5 20.Bc3 Nd7 21.Qb2 Med remistilbud. 21...Bb4 22.Rd6 Bxd6 23.exd6 Qxd6 24.Bxg7 Qd3 25.Bxh6 f6 26.Be3 Kf7 27.Bh3 Bf5 28.Ne1 Qb1 29.Qxb1 Bxb1 30.Nf3 Bd3 31.Re1 c5 32.Rc1 b6 33.Bg2 Rac8 34.h4 Bf5 35.h5 Rh8 36.h6 Ke7 37.Nh4 Bh7 38.f4 Bd3 39.Rc3 Bb1 40.Rc1 Bd3 41.Rd1 Bc2 42.Rd2 Bb1 43.Rd1 Bc2 44.Rd2 Bb1 45.Rd1 1/2-1/2













Daniel Hersvik, Bergens (2274) - Kjetil A Lie, Porsgrunn (2477) [B80]
NM Fredrikstad Elite (3), 07.07.2003

1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 e6 6.Bg5 h6 7.Be3 Nc6 8.Be2 Be7 9.Qd2 a6 10.0-0-0 Qc7 11.f4 Bd7 12.g4 b5 13.Bf3 Rc8 14.g5 hxg5 15.fxg5 Nh5 16.Nxc6 Bxc6 17.Ne2 g6 18.Ng3 Ng7 19.h4 e5 20.h5 gxh5 21.Rh4 Bd7 22.Nxh5 Nxh5 23.Bxh5 Be6 24.Rdh1 Rg8 25.Bg4 Bxg4 26.Rxg4 Qc4 27.b3 Qc3 28.Qxc3 Rxc3 29.Kd2 b4 30.a3 a5 31.axb4 axb4 32.Ra1 Kd7 33.Ra4 Rgc8 34.Rxb4 Rxc2+ 35.Kd1 Rh2 36.g6 fxg6 37.Rxg6 Rf8 38.Rg1 Rf3 39.Re1 Bh4 40.Re2 Rhh3 41.Bd2 Rxb3 42.Rxb3 Rxb3 43.Rh2 Bd8 44.Ke2 Kc6 45.Rh8 Bb6 46.Rc8+ Kd7 47.Rh8 Bc5 48.Rh7+ Kc6 49.Rf7 Rh3 50.Rf3 Rh4 51.Kd3 Kb5 52.Rg3 Rh1 53.Rf3 Ra1 54.Bg5 Ra3+ 55.Ke2 Ra4 56.Rb3+ Kc4 57.Rg3 Ra2+ 58.Kf3 Kd3 59.Rg4 Rf2+ 60.Kg3 Rf1 0-1













Espen Lie, Porsgrunn (2311) - Andreas G R Moen, OSS (2202) [A11]
NM Fredrikstad Elite (3), 07.07.2003

1.c4 Nf6 2.g3 c6 3.Bg2 d5 4.Nf3 Bf5 5.cxd5 cxd5 6.Qb3 Qb6 7.Qxb6 axb6 8.Nc3 Bd7 9.Ne5 Bc6 10.d4 e6 11.Bf4 Nbd7 12.Nd3 b5 13.f3 b4 14.Nd1 Bb5 15.Kd2 Nb8 16.Bxb8 Rxb8 17.Ne3 Nd7 18.Nc2 Bxd3 19.Kxd3 Nb6 20.Ne3 Be7 21.f4 h5 22.f5 Kd7 23.a3 bxa3 24.bxa3 Na4 25.Rhb1 Rhc8 26.Rb3 Rc6 27.Bh3 Ke8 28.Ng2 Bg5 29.fxe6 fxe6 30.e4 dxe4+ 31.Kxe4 Nc3+ 32.Kd3 Nd5 33.Re1 Kf7 34.Re5 Bf6 35.Bxe6+ Rxe6 36.Rxd5 b6 37.Nf4 Re1 38.Nxh5 Rd1+ 39.Kc2 Rh1 40.h4 Rh2+ 41.Kd3 Bxh4 42.gxh4 1-0













Helge A Nordahl, Black Knights (2325) - Flemming Christenson, Nordstrand (2272) [D31]
NM Fredrikstad Elite (3), 07.07.2003

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nc3 c6 4.Nf3 dxc4 5.a4 Bb4 6.e3 b5 7.Bd2 a5 8.axb5 Bxc3 9.Bxc3 cxb5 10.b3 Bb7 11.bxc4 b4 12.Bb2 Nf6 13.Bd3 Nbd7 14.0-0 0-0 15.Qc2 Qc7 16.c5 h6 17.e4 Rfe8 18.Nd2 Bc6 19.Nc4 a4 20.Nd6 Reb8 21.Bc4 Nf8 22.f4 Ne8 23.Nxf7 a3 24.f5 b3 25.Bxb3 Qb7 26.Bxe6 Nxe6 27.fxe6 Bxe4 28.Qf2 axb2 29.Nxh6+ gxh6 30.Rxa8 Rxa8 31.c6 Qg7 32.Qxb2 Bxc6 33.Qf2 Bd5 34.e7 Qxe7 35.Qf5 Bf7 36.d5 Rd8 37.Qg4+ Kh7 38.Qf5+ Bg6 39.Qf3 Qc5+ 40.Qf2 Rxd5 0-1













Kristian Trygstad, OSS (2338) - Bjarke Kristensen, Asker (2370) [B39]
NM Fredrikstad Elite (3), 07.07.2003

1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 g6 5.c4 Bg7 6.Be3 Nf6 7.Nc3 Ng4 8.Qxg4 Nxd4 9.Qd1 Ne6 10.Qd2 Qa5 11.Rc1 b6 12.Be2 Bb7 13.f3 g5 14.0-0 h5 15.Rfd1 d6 16.Nd5 Qxd2 17.Rxd2 Rc8 18.Rcc2 h4 19.b4 Be5 20.a4 f6 21.Ra2 Bxd5 22.cxd5 Bf4 23.Bb5+ Kf8 24.Bxf4 Rc1+ 25.Bf1 Nxf4 26.Rdc2 Rb1 27.Rab2 Ra1 28.Ra2 Rb1 1/2-1/2













Leif Erlend Johannessen, OSS (2489) - Torbjørn Ringdal Hansen, Tempo (2308) [A88]
NM Fredrikstad Elite (3), 07.07.2003

1.Nf3 f5 2.g3 Nf6 3.Bg2 g6 4.0-0 Bg7 5.d4 0-0 6.c4 d6 7.Nc3 c6 8.d5 e5 9.dxe6 Bxe6 10.Qd3 Ng4 11.b3 Na6 12.e3 d5 13.cxd5 Nb4 14.Qd2 Nxd5 15.Nd4 Nxc3 16.Qxc3 Bd5 17.f3 Rc8 18.b4 Ne5 19.Qc2 h5 20.Rd1 Qe7 21.Rb1 h4 22.a4 Rfd8 23.Qf2 hxg3 24.Qxg3 Qf7 25.Qf2 a5 26.bxa5 c5 27.Nb5 Ba2 28.Rxd8+ Rxd8 29.Ra1 Nxf3+ 30.Qxf3 Bxa1 31.Qxb7 Qc4 0-1













Magnus Carlsen, Asker (2346) - Roy H Fyllingen, Bergens (2336) [E15]
NM Fredrikstad Elite (3), 07.07.2003

1.Nf3 Nf6 2.c4 b6 3.d4 e6 4.g3 Bb4+ 5.Bd2 a5 6.Bg2 Ba6 7.Qc2 c5 8.Nc3 Nc6 9.dxc5 Bxc5 10.b3 0-0 11.Bg5 h6 12.Bxf6 Qxf6 13.0-0 Bb4 14.Ne4 Qe7 15.Rfd1 Rac8 16.e3 d5 17.cxd5 exd5 18.Rxd5 Nd4 19.Nxd4 Rxc2 20.Nxc2 Rc8 21.Nxb4 Qxb4 22.Nd6 Rc2 23.Be4 Rd2 24.Rxd2 Qxd2 25.Nc4 Bxc4 26.bxc4 g6 27.a4 Qc3 28.Rd1 Qxc4 29.Rd4 Qc1+ 30.Kg2 Qc5 1/2-1/2













Roy Fyllingen, Bergens (2336) - Kristian Trygstad, OSS (2338) [E73]
NM Fredrikstad Elite (4), 07.07.2003

1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.e4 d6 5.Be2 0-0 6.Bg5 Na6 7.h4 e5 8.d5 h6 9.Be3 c6 10.Qd2 cxd5 11.cxd5 Nc5 12.f3 Qa5 13.Rb1 Qb4 14.a3 Qb3 15.Bxh6 Nh5 16.Bxg7 Kxg7 17.g4 Nf4 18.Nh3 Nxe2 19.Qxe2 b6 20.Nf2 Ba6 21.Qd2 Rac8 22.h5 Rh8 23.h6+ Kh7 24.Qg5 Nd7 25.Qe7 Rhf8 26.Nh3 Qc2 27.Ng5+ Kg8 28.Qxd7 Qg2 29.h7+ Kh8 30.Nxf7+ Rxf7 31.Qxf7 Qxh1+ 32.Kf2 Qh2+ 33.Ke1 Qg1+ 34.Kd2 Qf2+ 35.Kd1 Qf1+ 1/2-1/2













Bjarke Kristensen, Asker (2370) - Øystein Dannevig, OSS (2335) [A43]
NM Fredrikstad Elite (4), 07.07.2003

1.d4 Nf6 2.Nf3 c5 3.d5 e6 4.Nc3 exd5 5.Nxd5 Nxd5 6.Qxd5 Be7 7.Bg5 Nc6 8.e3 0-0 9.Bd3 g6 10.Bh6 Nb4 11.Qe5 f6 12.Qc3 Nxd3+ 13.Qxd3 Rf7 14.c4 b5 15.0-0 bxc4 16.Qxc4 d5 17.Qc3 Qb6 18.Rfd1 Be6 19.Bf4 a5 20.h3 Bf8 21.a3 a4 22.Rd3 Ra5 23.Rad1 Rb5 24.R3d2 Rb3 25.Qc2 Rb7 26.Rxd5 Bxd5 27.Rxd5 Qb5 28.Rd8 Rd7 29.Rc8 g5 30.Nxg5 fxg5 31.Qf5 Rf7 32.Qxg5+ Rg7 33.Qd5+ Rf7 34.Bh6 Qb8 35.Qg5+ Rg7 36.Qxg7# 1-0













Leif Erlend Johannessen, OSS (2489) - Hans Olav Lahlum, Porsgrunn (2244) [D30]
NM Fredrikstad Elite (4), 07.07.2003

1.Nf3 d5 2.d4 e6 3.c4 c6 4.e3 Nf6 5.Bd3 Nbd7 6.0-0 dxc4 7.Bxc4 b5 8.Bd3 Bb7 9.e4 a6 10.a4 b4 11.e5 Nd5 12.Ng5 Be7 13.Qh5 g6 14.Qh6 Bf8 15.Qh3 Be7 16.Ne4 Qb6 17.Be3 a5 18.Nbd2 Ba6 19.Bxa6 Qxa6 20.Bh6 0-0-0 21.Rac1 Kb8 22.Nc4 c5 23.Ncd6 f5 24.Nxc5 Nxc5 25.dxc5 Rhg8 26.f4 Qc6 27.Bg5 h5 28.Qd3 Bxg5 29.fxg5 Nc7 30.Rfd1 Rgf8 31.h4 Rd7 32.Qf3 Nd5 33.Nb5 Ne7 34.Qxc6 Rxd1+ 35.Rxd1 Nxc6 36.Rd6 Nxe5 37.c6 Rc8 38.c7+ Kb7 39.Rxe6 Nc4 40.b3 1-0













Øystein Hole, ASKO (2310) - Espen Lie, Porsgrunn (2311) [D34]
NM Fredrikstad Elite (4), 07.07.2003

1.Nf3 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 c5 4.g3 Nc6 5.Bg2 d5 6.cxd5 exd5 7.d4 Be7 8.0-0 0-0 9.Bg5 c4 10.Ne5 Be6 11.e3 Ne8 Med remistilbud. 12.Nxc6 bxc6 13.Bxe7 Qxe7 14.Na4 Rb8 15.b3 Nd6 16.Nc5 Bf5 17.Qc1 Rb4 18.Re1 a5 19.e4 dxe4 20.a3 Rbb8 21.bxc4 Rfe8 22.Qc3 h5 23.Nxe4 Nxe4 24.Bxe4 Bxe4 25.f3 f5 26.fxe4 fxe4 27.Re3 a4 28.Qc2 c5 29.Rae1 cxd4 30.Rxe4 Qd7 31.Qd3 Rxe4 32.Rxe4 Rb3 33.Qxd4 Qxd4+ 1/2-1/2













Carl Fredrik Ekeberg, Asker (2240) - Magnus Carlsen,Asker (2346) [A16]
NM Fredrikstad Elite (4), 07.07.2003

1.Nf3 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 d5 4.cxd5 Nxd5 5.e4 Nxc3 6.dxc3 Qxd1+ 7.Kxd1 f6 8.Be3 e5 9.Nd2 Nd7 10.a4 Bc5 11.Nc4 Bxe3 12.Nxe3 c6 13.Bc4 Nc5 14.f3 a5 15.Kc2 Ke7 16.Rhd1 f5 17.exf5 gxf5 18.g3 f4 19.gxf4 exf4 20.Ng2 Bf5+ 21.Kc1 Rhd8 22.Nxf4 Rxd1+ 23.Kxd1 Rd8+ 24.Ke2 Bc2 25.Rg1 Kd6 26.Bd3 Nxd3 27.Nxd3 Bxa4 28.Rg7 Bb5 29.Ke3 Re8+ 30.Kd4 b6 31.c4 c5+ 32.Kc3 Bc6 33.Rxh7 Bxf3 34.Rh6+ Kc7 35.Rh7+ Kd6 36.Rh6+ Kc7 37.Rh7+ 1/2-1/2













Andreas G R Moen, OSS (2202) - Daniel Hersvik, Bergens (2274) [D17]
NM Fredrikstad Elite (4), 07.07.2003

1.d4 d5 2.Nf3 Nf6 3.c4 c6 4.Nc3 dxc4 5.a4 Bf5 6.Ne5 e6 7.f3 Bb4 8.Nxc4 Nd5 9.Qd2 c5 10.e4 Bxe4 11.fxe4 cxd4 12.exd5 Qf6 13.Qg5 dxc3 14.Qxf6 gxf6 15.Kd1 exd5 16.bxc3 1-0













Kjetil A Lie, Porsgrunn (2477) - Torstein Bae, 1911 (2350) [A21]
NM Fredrikstad Elite (4), 07.07.2003

1.c4 g6 2.g3 Bg7 3.Bg2 e5 4.Nc3 f5 5.d3 d6 6.e4 c6 7.Nge2 Nf6 8.exf5 gxf5 9.0-0 0-0 10.d4 a5 11.a3 Nbd7 12.d5 c5 13.f4 e4 14.Rb1 Nb6 15.b3 Bd7 16.Qc2 Qe8 17.Nd1 Nc8 18.Ne3 b5 19.cxb5 Bxb5 20.Nxf5 Bd3 21.Qa2 Nxd5 22.Nxg7 Kxg7 23.Re1 Nf6 24.Bb2 d5 25.Rbd1 Nb6 26.g4 Kg8 27.Ng3 Qg6 28.Nf5 Rae8 29.h3 Nh5 30.Be5 Rxf5 31.gxf5 Qxf5 32.Qf2 Rc8 33.Qh4 Rf8 34.Kh1 Nxf4 35.Qg3+ Ng6 36.Bd6 Rc8 37.h4 Rc6 38.Bh3 Qf6 39.Rxd3 Qxd6 40.Qxd6 Rxd6 41.Rxe4 Kf7 42.Rf3+ Kg7 43.Re6 Rxe6 44.Bxe6 1-0













Berge Østenstad, Asker (2487) - Torbjørn Ringdal Hansen, Tempo (2308) [E14]
NM Fredrikstad Elite (4), 07.07.2003

1.d4 Nf6 2.Nf3 e6 3.c4 Bb4+ 4.Nbd2 b6 5.a3 Bxd2+ 6.Qxd2 Bb7 7.e3 d6 8.Be2 Nbd7 9.0-0 0-0 10.b4 Ne4 11.Qd3 f5 12.Nd2 Qh4 13.f3 Ng5 14.g3 Qh3 15.Bb2 Nf6 16.d5 Rae8 17.Bxf6 Rxf6 18.f4 Nf7 19.Bf3 Rh6 20.Rf2 e5 21.Qc2 Re7 22.Nf1 Rf6 23.a4 g5 24.a5 Qh6 25.Bg2 Nh8 26.axb6 axb6 27.Ra7 exf4 28.exf4 Bc8 29.fxg5 Qxg5 30.c5 bxc5 31.bxc5 Rf8 32.Ra8 Ree8 33.Re2 Rxe2 34.Qxe2 Qf6 35.cxd6 Qxd6 36.Nd2 Qc5+ 37.Kh1 Nf7 38.h4 Nd6 39.Kh2 Qc3 40.Nf1 f4 41.gxf4 Qf6 1/2-1/2













Stig Gabrielsen, Bergens (2248) - Helge A Nordahl, Black Knights (2325) [B87]
NM Fredrikstad Elite (4), 07.07.2003

1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Bc4 e6 7.Bb3 b5 8.0-0 Be7 9.Qf3 Qc7 10.Qg3 Nc6 11.Nxc6 Qxc6 12.Re1 Bb7 13.a3 0-0 14.Bh6 Ne8 15.Rad1 Kh8 16.Bf4 Rd8 17.Rd3 Nf6 18.Bg5 Nh5 19.Qh4 Bxg5 20.Qxg5 Nf6 21.Rg3 Rg8 22.Rh3 Qc5 23.Qd2 Rd7 24.Rd3 Rgd8 25.Ba2 a5 26.Bb3 Bc6 27.Qf4 b4 28.axb4 Qxb4 29.Qd2 Qb6 30.Rd4 h6 31.h3 Qb7 32.f3 Qb6 33.Kh1 Nh5 34.Ra1 e5 35.Rc4 Nf4 36.Rxc6 Qxc6 37.Ba4 Qb7 38.Bxd7 Rxd7 39.b3 Qb4 40.Ra4 Qb6 41.Rc4 d5 42.Nxd5 Qb5 43.Rc8+ Kh7 44.c4 Qb7 45.Rc5 a4 46.bxa4 Qb1+ 47.Kh2 Qf1 48.Rb5 Ne2 49.Qe3 Qe1 50.f4 exf4 51.Nxf4 Rd2 52.e5 Qf1 53.Nxe2 Rxe2 54.Qg1 Qf4+ 55.Kh1 Qe4 56.Rb1 Re3 57.Kh2 Qxe5+ 58.Kh1 Qe4 59.Kh2 Qe5+ 1/2-1/2













Flemming Christenson, Nordstrand (2272) - Rune Djurhuus, ASKO (2541) [E94]
NM Fredrikstad Elite (4), 07.07.2003

1.d4 Nf6 2.Nf3 g6 3.c4 Bg7 4.Nc3 0-0 5.e4 d6 6.Be2 e5 7.0-0 Nbd7 8.Be3 a5 9.h3 exd4 10.Nxd4 Re8 11.f3 Nh5 12.Qd2 Ng3 13.Rfe1 Nxe2+ 14.Rxe2 c6 15.Rd1 a4 16.b3 axb3 17.axb3 Qa5 18.Qc1 Qb4 19.Ra2 Rxa2 20.Nxa2 Qa5 21.Nc3 Nc5 22.Qc2 f5 23.Bf2 fxe4 24.Nxe4 Nxe4 25.fxe4 Qh5 26.Bg3 Qg5 27.Kh2 Be5 28.Ne2 Rf8 29.Qd2 Qh5 30.Kg1 Rf6 31.Rf1 Rxf1+ 32.Kxf1 Bxg3 33.Nxg3 Qe5 34.Ne2 Be6 35.Qd3 d5 36.exd5 cxd5 37.c5 Kf7 38.b4 Bf5 39.Qd4 Kf6 40.Kf2 g5 41.Qxe5+ Kxe5 42.Ke3 Be4 43.g3 Bg2 44.h4 gxh4 45.gxh4 d4+ 46.Nxd4 Kd5 47.Kd3 Bh3 48.Nb3 b6 49.cxb6 Kc6 50.Nd4+ Kxb6 51.Ke4 h5 52.Kf4 Bg4 53.Kg5 Bd1 54.Kf5 Bg4+ 55.Ke4 Bh3 56.Kd3 Bf1+ 57.Kc3 Bh3 58.Kb3 Bg4 59.Kc4 Bh3 60.Nc2 Bf1+ 61.Kb3 Bh3 62.Na3 Be6+ 63.Ka4 Bd7+ 64.Kb3 Be6+ 65.Kc3 Bh3 66.Kd4 Bf1 67.Nb1 Kb5 68.Kc3 Bh3 69.Nd2 Be6 70.Ne4 Bg4 71.Nd6+ Kc6 72.Nf7 Kb5 73.Ne5 Be6 74.Nf3 Bh3 75.Nd4+ Kb6 76.Kd2 Bg4 77.Ke1 Bh3 78.Kf2 Bg4 79.Kg3 Bd1 80.Kf4 Bg4 81.Kg5 Bd1 82.Kf4 Bg4 83.Kg5 Bd1 84.Kh6 Ka6 85.Kg5 Kb6 1/2-1/2



Generated with ChessBase 8.0

Turneringer
Google
 
Web www.sjakk.net
Hovedside] [ Kontakt for websidene Bjørn Berg Johansen Tlf .69 34 52 20
Copyright © 2006All rights reserved. - Site map