FSS 100 år Landets eldste klubb
Fredriksstad Schakselskap
Stiftet 21-01 1903.
Velkommen til FSS nye spillelokale som er på Lisleby Samfunnshus. kl.18.00
FSS med nye spillekvelder mandager på Sellebakk Hvite Hus kl.18.00
Østfold Sjakkrets
Fredriksstad SS


Linker
Senior-sjakk
Live sjakk
Norske sjakklubber
 
Sjakk-linker - Div.Forbund
ELO - søk
Fredriksstad Blad
 
Turneringer
Turneringer FSS
Nyheter 1999-2003
Høstturneringen FSS
Høstturneringen
Klubbmesterskapet 2005
Barans BGP/UGP 22.mai
Høstturneringen FSS 2004
Klubbmesterskapet 2005
Sellebakk hurtigsjakk
Høstturneringen 31/08-2005
Høstturnering 2006
Klubbmesterskapet 2008
Trim hjernen spill sjakk
Støtt Fredriksstad Schakselskap
Org.nr. 994037293
Sjakkbutikken - Ledende i Norge på sjakk og sjakkutstyr

NM Fredrikstad 2003 Elite












Magnus Carlsen, Asker (2346) - Stig Gabrielsen, Bergens (2248) [B40]
NM Fredrikstad Elite (1), 05.07.2003

1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.b3 b6 4.d4 cxd4 5.Nxd4 Bb7 6.Qe2 Nc6 7.Nxc6 dxc6 8.Bb2 Bb4+ 9.Nd2 Nf6 10.0-0-0 Qc7 11.Nc4 b5 12.e5 Nd5 13.Nd6+ Bxd6 14.exd6 Qxd6 15.Bxg7 Rg8 16.Be5 Qa3+ 17.Bb2 Qxa2 18.Rxd5 1-0













Espen Lie, Porsgrunn (2311) - Berge Østenstad, Asker (2487) [A26]
NM Fredrikstad Elite (1), 05.07.2003

1.c4 g6 2.g3 Bg7 3.Bg2 e5 4.Nc3 d6 5.e4 Nc6 6.Nge2 f5 7.d3 Nh6 8.h4 Nf7 9.Be3 Nd4 10.h5 c6 11.Qd2 Qa5 12.Rb1 a6 13.b4 Qc7 14.a4 0-0 15.hxg6 hxg6 16.exf5 Bxf5 17.f3 Nxe2 18.Kxe2 Be6 19.a5 d5 20.Bb6 Qd7 21.cxd5 cxd5 22.Rh2 e4 23.dxe4 d4 24.Nd5 Bxd5 25.exd5 Ne5 26.Qa2 Qb5+ 27.Kf2 Ng4+ 28.Kg1 Nxh2 29.Kxh2 Rae8 30.d6+ Kh7 31.Bc5 Re2 32.Qb3 Rxg2+ 33.Kxg2 Qe2+ 34.Kh1 Rxf3 35.Qb2 Qe4 36.Qh2+ Bh6 37.Rg1 Rf5+ 38.Rg2 Rf1+ 39.Qg1 Rxg1+ 0-1













Rune Djurhuus, ASKO (2541) - Øystein Hole, ASKO (2310) [D11]
NM Fredrikstad Elite (1), 05.07.2003

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Nf3 Nf6 4.Nbd2 Bf5 5.Nh4 Bg6 6.Qb3 Qc7 7.Nxg6 hxg6 8.cxd5 cxd5 9.Nf3 e6 10.Bf4 Qxf4 11.Qxb7 Qd6 12.Qxa8 Qc7 13.Ne5 Bd6 14.Nd3 0-0 15.Rc1 Qb6 16.e3 Rd8 17.Be2 Ne8 18.0-0 Nc7 19.Rxc7 Qxc7 20.Rc1 Qb6 21.Rc2 Kh7 22.g3 Rd7 23.Rc3 Qa6 24.Rb3 Qxa2 25.Rxb8 Bxb8 26.Qxb8 Qa5 27.Nc5 Rc7 28.b4 Qb6 29.Qd8 Rc6 30.Qe8 Rc7 31.Nd7 Qxb4 32.Nf8+ Kh6 33.Nxe6 Rc1+ 34.Kg2 1-0













Torstein Bae, 1911 (2350) - Hans Olav Lahlum, Porsgrunn (2244) [D30]
NM Fredrikstad Elite (1), 05.07.2003

1.Nf3 d5 2.d4 e6 3.c4 c6 4.e3 Nf6 5.Bd3 Nbd7 6.0-0 dxc4 7.Bxc4 b5 8.Bd3 Bb7 9.e4 a6 10.a4 b4 11.Nbd2 Be7 12.Nc4 c5 13.e5 Nd5 14.Ng5 N5b6 15.Qg4 Nxc4 16.Bxc4 h5 17.Qg3 Nf8 18.dxc5 Bxc5 19.Be3 Qe7 20.Bxc5 Qxc5 21.Qf4 Qe7 22.Bd3 Ng6 23.Qe3 Rd8 24.Rad1 0-0 25.f4 Rd5 26.Ne4 Rfd8 27.Nd6 Bc6 28.b3 a5 29.Rd2 Nf8 30.Rfd1 Nd7 31.Bc4 Rxd2 32.Rxd2 Ra8 33.f5 Nf8 34.Rf2 Qa7 35.Qg5 Qd4 36.f6 Qd1+ 37.Rf1 Qd4+ 38.Kh1 Qg4 39.Qxg7+ Qxg7 40.fxg7 Ng6 41.Nxf7 Kxg7 42.Bxe6 Re8 43.Bc4 Nxe5 44.Nxe5 Rxe5 45.Rd1 Rc5 46.Rd4 Rg5 47.Bf1 Rc5 48.Bc4 Rg5 49.Rd2 Rc5 50.Rd4 1/2-1/2













Helge A Nordahl, Black Knights (2325) - Bjarke Kristensen, Asker (2370) [D53]
NM Fredrikstad Elite (1), 05.07.2003

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.Nc3 Be7 5.Bg5 Nbd7 6.e3 h6 7.Bh4 0-0 8.cxd5 Nxd5 9.Bxe7 Qxe7 10.Bd3 Nxc3 11.bxc3 e5 12.e4 c5 13.dxe5 Rd8 14.e6 Qxe6 15.Qc2 c4 16.Nd4 cxd3 17.Nxe6 dxc2 18.Nxd8 Nc5 19.Kd2 Nxe4+ 20.Kxc2 Bf5 21.g4 Bxg4 22.Nxb7 Bf5 23.Kc1 Rc8 24.f3 Rxc3+ 25.Kb2 Rxf3 26.Rhf1 Nf2 27.Nc5 Bh3 28.Rfe1 Rf5 29.Re2 g5 30.Rc1 Kg7 31.Rcc2 Rxc5 32.Rxf2 Rb5+ 33.Kc3 Be6 34.Rb2 Rc5+ 35.Kd4 Rd5+ 36.Kc3 Rc5+ 37.Kd4 Rd5+ 38.Kc3 Kg6 39.Rfd2 Rf5 40.Rf2 Re5 41.Rb7 Ra5 42.Kb4 Rxa2 43.Rxa2 Bxa2 44.Rxa7 Be6 45.Kc3 Kf5 46.Ra4 h5 47.Kd2 h4 48.Ke3 Bd5 49.Kd4 Be6 50.Ke3 Bd5 51.Kd4 Be6 52.Ke3 1/2-1/2













Kjetil A Lie, Porsgrunn (2477) - Torbjørn Ringdal Hansen, Tempo (2308) [A34]
NM Fredrikstad Elite (1), 05.07.2003

1.c4 Nf6 2.g3 c5 3.Bg2 d5 4.cxd5 Nxd5 5.Nc3 Nc7 6.Nf3 Nc6 7.0-0 e5 8.Ne1 Be7 9.Nd3 f6 10.Bxc6+ bxc6 11.Qa4 0-0 12.Qxc6 Rb8 13.b3 Bb7 14.Qa4 Kh8 15.Ba3 Ne6 16.Qc4 Qc8 17.Nd5 Nd4 18.f3 Bd6 19.Rae1 Rd8 20.Bb2 Bf8 21.e4 Ba6 22.Qc3 Qc6 23.Rf2 Rxd5 24.exd5 Qxd5 25.Nc1 c4 26.bxc4 Bxc4 27.Kg2 Bb4 28.Qe3 Nc2 29.Qe4 Nxe1+ 30.Qxe1 Bc5 31.d4 exd4 32.Nb3 Bxb3 33.axb3 Qxb3 34.Qa5 Qb6 35.Qxb6 Rxb6 36.Rd2 Rd6 37.Rc2 Bb6 38.Rc8+ Rd8 39.Rxd8+ Bxd8 40.Bxd4 Bb6 41.Bc3 Kg8 42.f4 f5 43.Kf3 Kf7 44.Ke2 g6 45.Kd3 h5 46.Be1 Ke6 47.Kc4 Bg1 48.h3 Bb6 49.h4 Bg1 50.Bf2 Bxf2 0-1













Andreas G R Moen, OSS (2202) - Øystein Dannevig, OSS (2335) [B44]
NM Fredrikstad Elite (1), 05.07.2003

1.d4 Nf6 2.c4 c5 3.Nf3 cxd4 4.Nxd4 e6 5.Nc3 Nc6 6.e4 Bb4 7.Nxc6 bxc6 8.Qc2 e5 9.Be2 0-0 10.0-0 Be7 11.Rd1 Bc5 12.Na4 Bd4 13.c5 Bb7 14.Be3 Bxe3 15.fxe3 Qc8 16.Qc4 Qc7 17.Rd2 a5 18.Qc2 Ba6 19.Nb6 Ra7 20.Bxa6 Rxa6 21.Rad1 Rd8 22.Rd6 Ra7 23.Qc4 h6 24.h3 Qb8 25.b3 Rc7 26.Kh2 Qa7 27.Rf1 Re8 28.Rf5 Re6 29.g4 Rxd6 30.cxd6 Rb7 31.Nc8 Qxe3 32.Ne7+ Kf8 33.Qf1 Qd2+ 34.Rf2 Qxd6 35.Nf5 Qe6 36.Nxh6 d5 37.exd5 cxd5 38.Nf5 e4 39.Rc2 d4 40.Qe1 d3 41.Rc4 g6 42.Ne3 Rd7 43.Qxa5 d2 44.g5 Qd6+ 45.Kg2 d1Q 46.Nxd1 Qxd1 47.Qa8+ Ne8 0-1













Daniel Hersvik, Bergens (2274) - Leif Erlend Johannessen, OSS (2489) [C18]
NM Fredrikstad Elite (1), 05.07.2003

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Nc3 Bb4 4.e5 c5 5.a3 Bxc3+ 6.bxc3 Qc7 7.Qg4 f5 8.Qg3 cxd4 9.cxd4 Ne7 10.Bd2 0-0 11.Bd3 b6 12.Ne2 Ba6 13.Nf4 Qd7 14.h4 Bxd3 15.Qxd3 Rc8 16.Rh3 Rc4 17.Nh5 Nbc6 18.c3 Kh8 19.Rg3 Ng6 20.Bg5 Rf8 21.Qd2 Qf7 22.Nf4 Nxf4 23.Qxf4 Rc8 24.Qf3 Na5 25.h5 Rxc3 26.Qxc3 Rxc3 27.Rxc3 h6 28.Bd2 Qxh5 29.Rac1 Nc4 30.g3 Qg4 31.Be3 g5 32.Rd1 f4 33.Bc1 f3 34.Rdd3 Qe4+ 35.Be3 Kh7 36.Kd1 Nb2+ 0-1













Carl Fredrik Ekeberg, Asker (2240) - Roy H Fyllingen, Bergens (2336) [A15]
NM Fredrikstad Elite (1), 05.07.2003

1.c4 Nf6 2.g3 e6 3.Bg2 c5 4.Nf3 Nc6 5.0-0 b6 6.d4 Bb7 7.Nc3 Nxd4 8.Nxd4 Bxg2 9.Nxe6 fxe6 10.Kxg2 d5 11.cxd5 exd5 12.Bg5 d4 13.Bxf6 gxf6 14.Ne4 Qd5 15.f3 Bg7 16.Qb3 Qxb3 17.axb3 0-0 18.Ra6 f5 19.Nd6 Rf6 20.Nb5 Re8 21.Rxa7 Rxe2+ 22.Rf2 Re3 23.b4 Rb3 24.Nc7 Rf7 25.bxc5 bxc5 26.Ra8+ Rf8 27.Ra5 c4 28.Nd5 d3 29.Ra4 Rd8 30.Ne3 Bd4 31.Nd1 Bxf2 32.Kxf2 Re8 33.Rxc4 Re2+ 34.Kf1 Rxh2 35.Ke1 d2+ 0-1













Kristian D Trygstad, OSS (2338) - Flemming Christenson, Nordstrand (2272) [C42]
NM Fredrikstad Elite (1), 05.07.2003

1.e4 e5 2.Nf3 Nf6 3.Nxe5 d6 4.Nf3 Nxe4 5.d4 d5 6.Bd3 Nc6 7.0-0 Bg4 8.Re1 Be7 9.c3 Nf6 10.Nbd2 0-0 11.Nf1 Bh5 12.Ng3 Bg6 13.Ne5 Nxe5 14.dxe5 Ne8 15.f4 Bc5+ 16.Be3 Bxd3 17.Bxc5 Ba6 18.Bxf8 Kxf8 19.Qh5 Kg8 20.f5 f6 21.Rad1 c6 22.e6 Nd6 23.Rd4 Qe8 24.Qh3 Rc8 25.Rh4 h6 26.Nh5 Qe7 27.Nxg7 Ne4 28.Rg4 Qc5+ 29.Qe3 Qxe3+ 30.Rxe3 Kf8 31.Nh5 Ke7 32.Rg7+ Kd6 33.Rd7+ Ke5 34.e7 1-0













Berge Østenstad, Asker (2487) - Magnus Carlsen, Asker (2346) [D71]
NM Fredrikstad Elite (2), 06.07.2003

1.c4 Nf6 2.d4 g6 3.Nc3 d5 4.cxd5 Nxd5 5.g3 Bg7 6.Bg2 Nxc3 7.bxc3 0-0 8.e3 c5 9.Ne2 Nc6 10.0-0 Bg4 11.h3 Bd7 12.Rb1 Na5 13.Ba3 cxd4 14.cxd4 Rc8 15.Qd3 b5 16.Rfd1 a6 17.Bc5 Nc4 18.a4 Nd6 19.Nc3 Bf5 20.e4 Be6 21.axb5 axb5 22.Qe3 Qd7 23.Kh2 Bc4 24.e5 Nf5 25.Qe4 f6 26.Nd5 fxe5 27.Nb6 Qc7 28.Nxc8 Qxc8 29.Rdc1 exd4 30.Bb4 Qd7 31.Ra1 d3 32.Ra8 Rxa8 33.Qxa8+ Kf7 34.Bc6 d2 35.Rd1 Qd3 36.Rxd2 Qb3 37.Be8+ Kf6 38.Qa1+ Ke6 39.Qe1+ Kf6 40.Qa1+ e5 41.Bc3 Ke7 42.Qa7+ Kf6 43.Qa1 Ke7 44.Bxe5 Bd5 45.Bxg7 Qf3 46.Qe5+ 1-0













Flemming Christenson, (2272) - Kjetil A Lie, Porsgrunn (2477) [A48]
NM Fredrikstad Elite (2), 06.07.2003

1.Nf3 g6 2.d4 Nf6 3.Bg5 Bg7 4.Nbd2 0-0 5.e4 d5 6.exd5 Nxd5 7.c3 c5 8.dxc5 Qc7 9.Bc4 Qxc5 10.0-0 Nb6 11.Bb3 Bf5 12.Re1 Nc6 13.Qe2 Qa5 14.Nc4 Nxc4 15.Qxc4 e5 16.Qh4 Qc7 17.Bh6 Bxh6 18.Qxh6 Kh8 19.Rad1 Bg4 20.Ng5 f6 21.Ne6 Bxe6 22.Bxe6 Rad8 23.Rd7 1-0













Roy H Fyllingen, Bergens (2336) - Leif Erlend Johannessen, OSS (2489) [D58]
NM Fredrikstad Elite (2), 06.07.2003

1.d4 e6 2.Nf3 Nf6 3.c4 d5 4.Bg5 Be7 5.Nc3 h6 6.Bh4 0-0 7.e3 b6 8.Bd3 Bb7 9.0-0 Nbd7 10.Rc1 c5 11.cxd5 Nxd5 12.Bg3 cxd4 13.exd4 a6 14.Re1 N7f6 15.Bb1 Nxc3 16.bxc3 Ba3 17.Rc2 Be4 18.Bh4 Bf5 19.Ne5 Re8 20.Re3 Rc8 21.Rg3 Be7 22.Rb2 b5 23.h3 Bxb1 24.Qxb1 Rf8 25.Qd3 Nd5 26.Bxe7 Qxe7 27.Qd2 Kh7 28.a4 Qa7 1/2-1/2













Bjarke Kristensen, Asker (2370) - Torstein Bae, 1911 (2350) [D89]
NM Fredrikstad Elite (2), 06.07.2003

1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 d5 4.cxd5 Nxd5 5.e4 Nxc3 6.bxc3 Bg7 7.Bc4 c5 8.Ne2 0-0 9.Be3 Nc6 10.0-0 Bg4 11.f3 Na5 12.Bd3 cxd4 13.cxd4 Be6 14.d5 Bxa1 15.Qxa1 f6 16.Qd4 Bd7 17.e5 a6 18.a4 fxe5 19.Qxe5 Rf6 20.Rb1 Bxa4 21.Bc5 Kf7 22.Nd4 Qd7 23.Bb6 Bb5 24.Bxb5 axb5 25.Qe6+ Ke8 26.Qg8+ Rf8 27.Qxh7 Qxd5 28.Qxg6+ Qf7 29.Qe4 Qc4 30.Nxb5(+) 1-0













Øystein Dannevig, OSS (2335) - Rune Djurhuus, ASKO (2541) [C01]
NM Fredrikstad Elite (2), 06.07.2003

1.e4 e6 2.d4 d5 3.exd5 exd5 4.Nf3 Bd6 5.c4 c6 6.Nc3 Ne7 7.Bd3 dxc4 8.Bxc4 0-0 9.0-0 Nd7 10.Bg5 Nb6 11.Bb3 Kh8 12.Bxe7 Qxe7 13.Re1 Qc7 14.Qd3 Bg4 15.Ne5 Bxe5 16.Rxe5 Rae8 17.Rae1 Rxe5 18.Rxe5 Nc8 19.Qe4 Qd7 20.h3 f6 21.Rc5 f5 22.Qe6 Qxe6 23.Bxe6 Bh5 24.Rxf5 Rxf5 25.Bxf5 Nd6 26.Be6 g5 27.f3 Bg6 28.Kf2 Kg7 29.g4 Kf6 30.Bb3 h6 31.Ke3 b6 32.Ne4+ Nxe4 33.fxe4 Ke7 34.e5 Kd7 35.a3 Kc7 36.Bc4 Bh7 37.b4 Bg6 38.b5 cxb5 39.Bxb5 Bf7 40.Ke4 Bg6+ 41.Kd5 1-0













Carl Fredrik Ekeberg, Asker (2240) - Daniel Hersvik, Bergens (2274) [B38]
NM Fredrikstad Elite (2), 06.07.2003

1.Nf3 c5 2.c4 Nc6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 g6 5.e4 Bg7 6.Be3 Nf6 7.Nc3 d6 8.Be2 0-0 9.0-0 Bd7 10.Qd2 Qa5 11.f3 Rfc8 12.Rfc1 Rab8 13.a3 Nh5 14.b4 Qd8 15.Nxc6 bxc6 16.Bxa7 Rb7 17.Be3 Be6 18.b5 cxb5 19.Rab1 Bxc4 20.Bxc4 Rxc4 21.Nxb5 Ra4 22.Qc2 Ra8 23.a4 Qa5 24.Qc6 Rab8 25.Qc4 Ra8 26.Qc6 Rab8 27.Qc4 Be5 28.g3 Nf6 29.Bf2 Nd7 30.Be1 Qa6 31.Bf2 Nb6 32.Bxb6 Qxb6+ 33.Kg2 Qe3 34.Re1 Qd2+ 35.Re2 Qa5 36.Rc1 Ra8 37.Qd5 Rbb8 38.Rc4 h5 39.Kh3 Rc8 40.Rec2 Rxc4 41.Rxc4 Kg7 42.Qd1 Bf6 43.Nc7 Rh8 44.Nd5 g5 45.Nxf6 Kxf6 46.Qd4+ Qe5 47.f4 gxf4 48.gxf4 Qxd4 49.Rxd4 Ra8 50.Kh4 Med remistilbud. 50...Ke6 51.h3 f5 52.Rb4 Kf6 53.Rd4 Rg8 54.exf5 Kxf5 55.a5 Ra8 56.Ra4 e5 57.fxe5 dxe5 58.a6 Ra7 59.Kg3 Kg5 Med remistilbud. 60.Kf3 Kf5 61.Ke3 h4 62.Kf3 Ke6 63.Rxh4 1-0













Stig Gabrielsen, Bergens (2248) - Espen Lie, Porsgrunn (2311) [C78]
NM Fredrikstad Elite (2), 06.07.2003

1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.0-0 b5 6.Bb3 Be7 7.a4 b4 8.Re1 0-0 9.a5 Rb8 10.d4 Nxd4 11.Nxd4 exd4 12.e5 Ne8 13.Qxd4 c5 14.Qd3 d6 15.Bf4 dxe5 16.Qxd8 Bxd8 17.Bxe5 Rb7 18.Nd2 Bc7 19.Bd5 Ra7 20.Nb3 Bxe5 21.Rxe5 Rc7 22.Rae1 Nd6 23.Re7 Bd7 24.c3 Nf5 25.R7e5 bxc3 26.bxc3 c4 27.Nd2 Nd6 28.Nf3 g6 29.Nd4 Nb5 30.Nxb5 Bxb5 31.Rd1 Med remistilbud. 31...Rd7 32.Rd4 Rfd8 33.g4 Kg7 34.g5 Rc7 35.f4 f6 36.gxf6+ Kxf6 37.Kf2 Rd6 38.Ke3 Rc5 39.Bg8 Rxe5+ 40.fxe5+ Kxe5 41.Rxd6 Kxd6 42.Bxh7 Be8 43.Kf4 Kc5 44.Kg5 Kb5 45.Bxg6 Bc6 46.h4 Bf3 47.Kf4 Bd5 48.h5 Bg8 49.h6 Kxa5 50.Ke5 1-0













Øystein Hole, ASKO (2310) - Andreas G R Moen, OSS (2202) [E94]
NM Fredrikstad Elite (2), 06.07.2003

1.Nf3 d6 2.d4 Nf6 3.c4 g6 4.Nc3 Bg7 5.e4 0-0 6.Be2 e5 7.0-0 Na6 8.Rb1 exd4 9.Nxd4 Nc5 10.f3 a5 11.Be3 Ne6 12.Qd2 Nd7 13.f4 Nec5 14.f5 Nf6 15.Bf3 Re8 16.Rbe1 Nfxe4 17.Nxe4 Nxe4 18.Bxe4 Rxe4 19.Bg5 Bxd4+ 20.Qxd4 Rxd4 21.Bxd8 Bd7 22.Bxc7 Rxc4 23.Bxd6 Bxf5 24.Be5 Re4 25.Bc3 a4 26.Rxe4 Bxe4 27.Rd1 h6 28.a3 Re8 29.Kf2 Bc6 30.Bf6 g5 31.Rd8 1/2-1/2













Torbjørn Ringdal Hansen, Tempo (2308) - Kristian D Trygstad, OSS (2338) [A05]
NM Fredrikstad Elite (2), 06.07.2003

1.Nf3 Nf6 2.g3 g6 3.b4 d5 4.Bb2 Bg7 5.d3 0-0 6.Bg2 c6 7.0-0 a5 8.a3 axb4 9.axb4 Rxa1 10.Bxa1 Na6 11.c3 Qd6 12.Nbd2 e5 13.e4 Re8 14.Re1 Qd8 Med remistilbud. 15.h3 dxe4 16.dxe4 b5 17.Qe2 Qc7 18.Rc1 c5 19.Qxb5 cxb4 20.Bb2 bxc3 21.Bxc3 Qb7 22.Bf1 Nd7 23.Bb2 Nab8 24.h4 Qxb5 25.Bxb5 Ba6 26.Ba4 Rc8 27.Rxc8+ 1/2-1/2













Hans Olav Lahlum, Porsgrunn (2244) - Hans A Nordahl, Black Knights (2325) [C01]
NM Fredrikstad Elite (2), 06.07.2003

1.d4 e6 2.e4 d5 3.Nc3 Bb4 4.exd5 exd5 5.Bd3 Nc6 6.a3 Bxc3+ 7.bxc3 1/2-1/2



Generated with ChessBase 8.0

Turneringer
Google
 
Web www.sjakk.net
Hovedside] [ Kontakt for websidene Bjørn Berg Johansen Tlf .69 34 52 20
Copyright © 2006All rights reserved. - Site map