Østfoldmesterskapet 2005

Østfoldmester, turneringsviner og vinner av ratingruppe A: Joachim Solberg, Moss, 5,5p

Østfoldmester senior : Jan Ludvigsen, Fredrikstad, 4,0p

Østfoldmester junior: Hogir Talat, Fredrikstad, 4,0p

Vinner premiegruppe B: Harry Andersen, Fredrikstad, 4,0p

Vinner premiegruppe C: Hans Stabbetorp, Fredrikstad, 4,5p

Vinner premiegruppe D: Dusan Bulajic, Indre Østfold, 3,5p

Vinner premiegruppe E: Tor Egil Holst, Sarpsborg, 3,0p

Vinner premiegruppe F: Jonatan Andersen, Moss, 2,0p

Trukket ut til å få dekket startkontigenten i NM : Bernt Milovan,

Endelig resultatliste

Pl. Navn Kl Gr ELO Klubb Resultater Poeng Berger
1 1.Joachim Solberg   A 2092 Moss +15 +10 +08 +06 +02 =04  5.5 18.50
2 3.Arne Roger Jensen   A 1857 Sarpsborg +17 -14 +15 +09 +07 +02  5.0 19.00
3 4.Jahn Spillum   A 1846 Moss +18 -21 +16 +14 +13 =01  4.5 19.00
1 11.Hans Stabbetorp   C 1529 F.stad -25 =22 +26 +08 +W05 +06  4.5 14.00
4 2.Paul Johansen   A 1988 Moss +16 +13 +14 +21 -01 -03  4.0 21.00
2 14.Hogir Talat jun C 1437 F.stad +28 +03 -02 -04 +19 +08  4.0 18.50
1 6.Harry Andersen   B 1731 F.stad +20 +25 +12 -01 +21 -11  4.0 16.00
2 7.Sigmund Lunde   B 1627 Sarpsborg -21 +19 +17 +10 -03 +13  4.0 14.50
2 9.Jan Ludvigsen sen B 1606 F.stad -23 +20 +25 -03 +17 +18  4.0 14.50
1 16.Dusan Bulajic   D 1412 Indre Østf -02 +27 -04 =19 +22 +21  3.5 15.50
4 8.Bård Fjellengen   B 1648 Sarpsborg +22 +26 -01 -11 +15 -14  3.0 19.50
3 15.Tore Thonstad sen C 1418 Moss -01 +24 -03 +23 -08 +10  3.0 19.00
4 13.Anker Aasum sen C 1522 Halden +27 -02 +22 +05 -04 -07  3.0 17.50
2 18.Roar Hvesser   D 1412 Indre Østf -04 -12 +24 +28 +10 -09  3.0 15.00
1 24.Tor Egil Holst   E 1166 Sarpsborg -10 -15 -18 +WO +27 +17  3.0 11.50
2 21.Kenneth Hamre jun E 1235 Sarpsborg +07 +04 =05 -02 -06 -16  2.5 20.00
3 22.Terje Roer   E   Moss -08 =11 -13 +26 -16 +28  2.5 16.00
5 5.Karl Mosby   A 1829 Halden +19 +23 =21 -13 -w11 - -  2.5 14.50
4 23.Bjørn Berg Johansen sen E 1156 F.stad +09 -05 -10 -15 =28 +27  2.5 13.00
5 10.Paal Tveiten   B 1567 Moss +24 -01 +23 -07 -18 -15  2.0 18.50
3 17.Sudir Gupta   D 1412 Sarpsborg -03 +28 -07 +25 -09 -24  2.0 17.50
4 19.Helge Antonsen   D 1286 Moss -05 -07 +27 =16 -14 =26  2.0 16.00
1 26.Jonatan Andersen jun F 1110 Moss =12 -08 -11 -22 +25 =19  2.0 13.50
5 20.Sigurd Bråthen   D 1275 Sarpsborg -06 -09 -28 -27 +WO +25  2.0 11.50
2 28.Jegor Schaug jun F   Moss -14 -17 +20 -18 =23 -22  1.5 14.00
5 12.Eirik Søreng   C 1529 Akademisk =26 +18 -06 -- - - - -  1.5 12.00
3 25.Trond Vidar Braathen sen F 1135 Moss +11 -06 -09 -17 -26 -20  1.0 16.50
4 27.Bernt Milovan sen F 1104 Moss -13 -16 -19 +20 -24 -23  1.0 14.00